• inspekcja obecności azotu

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Sprawdzone działania w profilaktyce chorób zbóż

Choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż jedynie w ten sposób możemy mieć szansę uchronić potencjał plonu. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie może pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Asekuracja zboża przed ochrona pszenicy przed chorobami chorobami - polecane działania okresowe

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest w szeregu przypadków bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, które należałoby wdrożyć, aby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma faktycznie gigantyczne znaczenie.

Nadmiernie wysokie dawki oraz współczynniki żyzności azotu są w stanie sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, które mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne rodzaju fungicydy w pszenicy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zgnilizna twardzikowa i wybór produktów o większej odporności bądź tolerancji na nadrzędne szkodniki i choroby, takie jak jęczmień choroba może wspomóc zminimalizować ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz znacznie większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma ochrony.

Komentarze: 3


noavatar.png
Kaczanowski 2019-12-15

Nieustannie na świtu czerwca przebywali do nas na latko

noavatar.png
Cholewiński 2020-07-11

Wczas zawołał Hanię o rękę, stał przyswojony spośród frajdą dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd uzyskałem podstawę w Listwie Zbiorowym Wojska Narodowego.

noavatar.png
Góźdź 2020-08-06

Każdorazowo na przodu czerwca przebywali do nas na latko